dodaj do ulubionych
ustaw jako stronę startową
poleć znajomemu
Strona główna | Aktualności | Wspólnota Mieszkaniowa | Property Management, Facility Management | Audyt, Certyfikat Energetyczny
KOB | Szkolnictwo | Szkolenia, Konferencje | Akty prawne | Galeria | Kredyty, Ubezpieczenia | Systemy księgowe, Finanse | Praca
Forum | Baza firm | Eksperci piszą | Wzory umów | Porady redakcyjne | Partnerzy | Współpraca | Zapytanie | Reklama | Kontakt |
Wspólnota Mieszkaniowa
Reklama na budynku wspólnoty
Wynajmowanie powierzchni reklamowych na budynkach nie jest podstawową działalnością wspólnot mieszkaniowych. Dochód z tego tytułu trzeba więc opodatkować – wynika z postanowienia Urzędu Skarbowego Łódź-Śródmieście (II/423/25/07/G. Z.).
Wspólnota mieszkaniowa wynajmuje ścianę swojego budynku pod reklamę i z tego tytułu uzyskuje dochód. Czy musi zapłacić od uzyskanej kwoty podatek dochodowy? Tak – odpowiedział fiskus. W świetle przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych obowiązujących od 1 stycznia 2007r., wolne od podatku są dochody m.in. wspólnot mieszkaniowych uzyskane z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, w części przeznaczonej na cele związane z utrzymaniem tych zasobów, z wyłączeniem dochodów uzyskanych z innej działalności niż gospodarka zasobami mieszkaniowymi.

A zatem z fiskusem trzeba dzielić się dochodami z działalności, która nie jest gospodarką zasobami mieszkaniowymi. – Działalnością taką może być np. wynajmowanie lokali użytkowych, powierzchni reklamowych na budynkach, miejsc na dachach pod anteny satelitarne oraz telefonii komórkowej, oraz odsetki stanowiące przychody, które nie są związane z gospodarką zasobami mieszkaniowymi – uznał Urząd Skarbowy Łódź-Śródmieście.

Źródło: Rzeczpospolita
dodaj komentarz
śledź artykuł
Do artykułu nie dodano jeszcze komentarzy
Portal Zarządzania Nieruchomościami www.zarzadcy.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższych komentarzy - są one niezależnymi opiniami czytelników Serwisu.

Redakcja zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy zawierających: wulgaryzmy, treści rasistowskie, treści nie związane z tematem, linki, reklamy, "trolling", obrażające innych czytelników i instytucje.

Czytelnik ponosi odpowiedzialność za treść wypowiedzi i zobowiązuje się do nie wprowadzania do systemu wypowiedzi niezgodnych z Polskim Prawem i normami obyczajowymi.

Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie zasady, zawiadom nas o tym. Jeżeli na stronie widzisz błąd, napisz do nas.
Posadzki | Kolektory Słoneczne | Okna PCV | Balustrady | Łomianki | Glazurnik | Baza Firm | Administrowanie Nieruchomościami
Docieplenia Budynków | Chirurgia Plastyczna | Tworzenie stron WWW AgresivMedia
Tagi: koszty wspólnoty mieszkaniowej | metodyka opracowania audytu termomodernizacyjnego | rodzina na swoim kredyt | sprzątanie nieruchomości komercyjnych poznań